Добробабенко Богдан Григорович 14.12.1975 - 19.10.2022

Біографія

Богдан Добробабенко, народився 14 грудня 1975 року в с. Сендівка на Кіровоградщині.

Закінчив із золотою медаллю Седнівську школу. Згодом здобув вищу юридичну освіту в Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Едуарда Дідоренка. Отримав диплом із відзнакою. Захоплювався дайвінгом.

У 2014 році добровольцем пішов служити у 42-й батальйон ТРО. Воював в АТО, був в оточенні під Іловайськом, брав безпосередню участь в обороні Вуглегірська. Згодом вирішив присвятити життя військовій справі. 3 2016 року жив у Львові та проходив військову службу у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Був інструктором відділу підготовки офіцерів.

Під час повномасштабної війни офіцер приєднався до Інтернаціонального легіону. Згодом був переведений до 60-ої окремої механізованої Інгулецької бригади ЗСУ. Обіймав посаду командира роти у 96-му батальйоні, позивний «Ялта». Брав участь у звільненні Іванівки, Миколаївки, Новопетрівки, Високопілля, Архангельська, Трифонівки та Ольгиного на Херсонщині.

19 жовтня 2022 року загинув в бою під час наступальних дій поблизу села Пʼятихатки на Херсонщині.

«Його загибель - не лише персональна трагедія для нашої родини. Це втрата для української армії. Бо він був ефективним професіоналом. Рота під його командуванням звільнила багато населених пунктів Херсонщини. Захоплено багато техніки та БК противника. Знищено багато ворожої техніки й окупантів. Це втрата для суспільства. Був небайдужим громадянином України та завжди намагався зробити щось корисне для своєї Батьківщини. Це втрата для багатьох бійців і цивільних, яким він врятував життя», - розповіла дружина офіцера.

У захисника залишилися мама Любов Іванівна, дружина Ірина, сини Ілля та Іван.

Нагороди

Орден Богдана Хмельницького III ступеня  (2022р., посмертно) - за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

Фільм журналіста Радіо Свобода Ігора Токара про капітана "Ялту" - Добробабенка Богдана Григоровича.

(Могила Добробабенка Богдана на на Марсовому полі Личаківського цвинтаря у Львові.)