Щерба Олесь-Юліан Іванович 12.03.1997 - 19.08.2023

Олесь-Юліан Щерба, народився 12 березня1997 року.

Золотий медаліст, музикант (вмів грати на фортепіано та тромбоні), спортсмен (майстер спорту зі стрільби з лука), займався бальними танцями, плаванням. Будучи студентом УКУ (факультет психологія) був волонтером та надавав медико-соціальний супровід людям з особливими потребами.

Отець Іван Данчевський поділився спогадами: «Ніколи не знаєш, кого з людей Господь пошле тобі тоді, коли їхня підтримка стає для тебе особливою. Згодом вона переростає у дружбу. Не таку, про яку пишуть в книгах, не ідеальну, але справжню: тиху і жертвенну.ь2017 рік, англомовна школа в Брюховичах, Олесь Щерба – це було наше знайомство».

Олесь був багаторічним волонтером дому «Емаус». «Навіть після завершення навчання не забував про наших друзів. В час пандемії, коли через карантинні обмеження дім не приймав гостей, Олесь просто приходив, щоб передати солодощі (коробку або дві) та коротко поговорити з друзями та асистентами бодай через прочинене вікно».– написали на сторінці Центру «Емаус».

Він жив та наповнював добром усіх оточуючих.

У зв'язку із хворобою серця в 2020 році переніс операцію та був звільнений від військової служби за станом здоров'я, але вже у кінці червня 2022 року ініціював скликання комісії щодо визнання його придатності для військової служби.

1 липня 2022 року вступив добровольцем у штурмову роту - сержантом. Взимку 2023 року потрапивши під обстріл та будучи в оточенні - виніс з поля бою пораненого командира пройшовши шлях у 5 км. для надання допомоги. В лютому 2023 року отримав звання молодшого лейтенанта та став командиром штурмової роти.

У вересні 2023 року мав заплановану відпустку для одруження із нареченою Ліною (родом з Маріуполя).

19 серпня 2023 року, виїхавши на позицію, загинув від прямого попадання ворожої ракети.

(Могила Олеся Щерби на кладовищі с. Годовиця Львівського району, Львівської області)