Сапило Віталій Романович 03.09.2000 - 25.02.2022

Віталій Сапило, народився 03 серпня 2000 року в селі Сокільники на Львівщині.

З 2006 по 2017 рік навчався в загальноосвітній школі №48 у м. Львів. Також в спортивній дитячо-юнацькій школа олімпійського резерву № 4 у м. Львів. Був ключовим гравцем (захисником) дитячої команди ФК «Карпати» (тренер О. Савченко). Однак невдовзі відмовився від кар’єри у професійному футболі (отримав травму спини).

У червні 2021 року закінчив факультет бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Отримав призначення на посаду командира танкового взводу 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України (військова частина А1008 (польова пошта В0259), місто Володимир-Волинський (з 2021 року – Володимир, Волинської області).

З 24 лютого 2022 року, після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, брав участь у боях з російськими окупантами. Учасник боїв за місто Київ.

25 лютого 2022 року екіпаж танка під командуванням лейтенанта Віталія Сапило вступив у бій з переважаючими силами ворога у районі села Термахівка Іванківської селищної об’єднаної територіальної громади Вишгородського району Київської області. Під час бою, який тривав більше двох годин, танкісти знешкодили до трьох десятків одиниць техніки противника. Для підтримки наступаючих сил ворог задіяв штурмову авіацію. У його танк прицільно влучила ракета російського штурмовика Су-25. У результаті авіаційного удару командир танка лейтенант Віталій Сапило та механік-водій солдат Олександр Лук‘янович загинули.

Нагороди

Орден "Золота Зірка" (2022р., посмертно) - відзначений званням "Герой України" за здійснення визначного геройського вчинку.

(Могила Віталія Сапила на кладовищі с. Сокільники Львівського району, Львівської області)