Сапило Віталій Романович 03.09.2000 - 25.02.2022

                    

 

Біографія


Народився 03.09.2000 р. в селі Сокільники Пустомитівського району (нині – центр Сокільницької сільської об‘єднаної територіальної громади Львівського району) Львівської області. У 2017 році закінчив загальноосвітню школу. Спортивна дитячо-юнацька школа олімпійського резерву № 4 (м. Львів). Був ключовим гравцем (захисником) дитячої команди ФК «Карпати» (тренер О. Савченко). Однак невдовзі відмовився від кар’єри у професійному футболі (отримав травму спини).

 У червні 2021 року закінчив факультет бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (2021). Отримав призначення в одну з механізованих бригад на посаду командира танкового взводу 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України (військова частина А1008 (польова пошта В0259), місто Володимир-Волинський (з 2021 року – Володимир) Волинської області).

З 24 лютого 2022 року, після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, брав участь у боях з російськими окупантами. Учасник боїв за місто Київ.

25 лютого 2022 року екіпаж танка під командуванням лейтенанта Віталія Сапило вступив у бій з переважаючими силами ворога у районі села Термахівка Іванківської селищної об’єднаної територіальної громади Вишгородського району Київської області. Під час бою, який тривав більше двох годин, танкісти знешкодили до трьох десятків одиниць техніки противника. Для підтримки наступаючих сил ворог задіяв штурмову авіацію. У його танк прицільно влучила ракета російського штурмовика Су-25. У результаті авіаційного удару командир танка лейтенант Віталій Сапило та механік-водій солдат Олександр Лук‘янович загинули.

 

Нагороди


Указом Президента України №94/2022 від 2 березня 2022 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенанту Сапилу Віталію Романовичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Нагороджений орденом «Золота Зірка» (02.03.2022; посмертно), медалями.
(Могила Віталія Сапила на кладовищі с. Сокільники Львівського району, Львівської області)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора