Сокільницька територіальна громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про забезпечення функціонування української мови як державної

Дата: 16.01.2021 14:03
Кількість переглядів: 3019

Сьогодні, 16 січня 2021 року, набуває чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Фото без опису

Відтак всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. Вимога Закону щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, соціальні послуги тощо. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін. Якщо Ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, потрібно, насамперед, спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи.

У разі відмови або незабезпечення надання інформації (послуг) державною мовою, Ви можете подати скаргу:

1) до Уповноваженого із захисту державної мови на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12

2) електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua

3) заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/ Детальніше: https://www.facebook.com/govuamova/posts/287285466400822

У разі виникнення запитань щодо механізмів захисту своїх прав на отримання інформації та послуг державною мовою просимо звертатися за номером 044 293 11 79. Телефонна лінія для надання додаткової інформації та консультацій працюватиме у робочі дні з 9:00 до 17:00.

Відповідно до ст. 57 Закону за таке порушення Уповноважений або його представник складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови й оголошує попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів від дати складення акта. За повторне протягом року порушення Уповноважений накладає на суб'єктів господарювання штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот НМДГ (5100 - 6800 грн).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора