Простий спосіб знизити рівень глюкози в крові
Як знизити глікемічне навантаження вже з'їденої їжі?
Достатньо 10-15-хвилинної прогулянки після прийому їжі. Це помітно зменшить підвищення глюкози в крові та знизить ризики небезпечних захворювань.
Справа в тім, що наші м'язи – це буфер, який може поглинати надлишки жирів та глюкози. А коли ми сидимо чи лежимо, великі м'язи тіла не працюють.
Водночас навіть помірна фізична активність збільшує активність білка-переносника GLUT-4 на мембранах скелетних м'язів, що додатково стимулює поглинання глюкози з крові.
Що це означає?
Пройдіться після їжі. Це простий та ефективний спосіб згладити пік глюкози. За допомогою моніторингу глюкози ви можете підібрати для себе найефективніший час та швидкість прогулянки.
Уникайте тривалого сидіння. Будь-яка активність, навіть мікроперерви та невеликі епізоди фізичної діяльності, допомагають підтримувати нормальний рівень глюкози.
Чим більше ви з'їли їжі та чим більше серед неї вуглеводів, тим довшою слід зробити прогулянку. Дослідження показують, що три 15-хвилинні прогулянки після кожного прийому їжі значно ефективніші, ніж одна прогулянка протягом 45 хвилин (https://bit.ly/3dpUMJY).
Якщо у вас немає часу на прогулянку, то доведено, що працює навіть робота стоячи. Адже коли ви стоїте, то м'язи, що утримують ваше тіло, працюють, – і 2 години роботи стоячи після їжі на 43% скорочують пік підйому глюкози після їжі.
Ефективна навіть легка прогулянка. А прогулянка перед їжею не має такого ж ефекту на рівень глюкози (https://bit.ly/333GBsj).
Будьте здорові!