Перша допомога у разі отруєння грибами !

Дата: 14.10.2022 10:49

За оперативними повідомленнями від обласних Центрів контролю та профілактики хвороб спостерігається зростання кількості отруєнь дикорослими грибами як серед дорослих так і серед дітей.

Зокрема за повідомленням від Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, у Черкаській області було зафіксовано випадок отруєння дикорослими грибами.

Отруїлися двоє дітей (11 років). Отруєння сталося після вживання власноруч приготованих на вогнищі дикорослих грибів “парасольок”, які діти зібрали у лісі.

Перші симптоми отруєння проявилися наступного дня після вживання: нудота, багаторазова блювота, біль у животі, головний біль. Дітей відразу ж госпіталізували до місцевого закладу охорони здоров’я, звідки згодом перевели до обласної дитячої лікарні. Наразі у стані середньої тяжкості діти отримують лікування.

??Звертаємо увагу батьків та дорослих — знайте і пам’ятайте правила збирання та споживання дикорослих грибів і доносьте їх до своїх дітей, аби уникнути отруєнь і страшних наслідків для здоров’я та життя!

Нагадуємо, що вживання дикорослих грибів чи страв з них може бути небезпечно для здоров’я та навіть життя!

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:

• нудота;
  • блювота;
  • різкий біль у животі;
  • діарея;
  • запаморочення;
  • підвищення температури тіла;
  • зниження пульсу;
  • задуха;
  • судоми;
  • відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
  • марення, поява галюцинацій.

За наявності наведених вище симптомів негайно звертайтесь до свого сімейного е лікаря або до служб екстреної медичної допомоги. Не займайтеся самолікуванням — це небезпечно для життя!