Що таке програма «Доступні ліки»?

Дата: 19.09.2023 15:26

Що таке програма «Доступні ліки»?

Це надання ліків в аптеці за електронним (або паперовим – в час війни) рецептом повністю безоплатно або з невеликою доплатою. Держава сплачує вартість препаратів аптеці.

Для одержання електронного рецепту потрібна декларація з сімейним лікарем.

Хто виписує електронний рецепт на «Доступні ліки»?

❗️У випадках серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктів та інсультів, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу

Електронний рецепт надає терапевт, педіатр або сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію.

У період воєнного часу змінені правила отримання первинної допомоги. Якщо у пацієнта немає доступу до сімейного лікаря, отримати рецепт можна у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

❗️У разі розладу психіки та поведінки

Психіатр або сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким пацієнт уклав декларацію.

Спочатку пацієнту необхідно звернутися до психіатра та одержати план лікування, внесений в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). На основі даних в ЕСОЗ лікар первинної медичної допомоги може надати електронний рецепт.

❗️Епілепсія

Невролог або психіатр, або сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким пацієнт уклав декларацію.

Спочатку пацієнту необхідно спочатку звернутися до невролога або психіатра та одержати план лікування, внесений в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). На основі даних в ЕСОЗ лікар первинної медичної допомоги може надати електронний рецепт.

❗️Нецукровий діабет

Ендокринолог або сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким пацієнт уклав декларацію.

Спочатку пацієнту необхідно спочатку звернутися до ендокринолога та одержати план лікування, внесений в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).