Сокільницька територіальна громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Цікавий та пізнавальний урок в рамках Всеукраїнського Дня бібліотек від вчителя та шкільного бібліотекаря Годовицького ліцею.

Дата: 04.10.2023 11:54
Кількість переглядів: 88

Фото без описуФото без опису

📚Цікавий та пізнавальний урок в рамках Всеукраїнського Дня бібліотек (30 вересня) від вчителя та шкільного бібліотекаря Надії Михайлівни Петраченко.

📚Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь.

📚 У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну.

📚Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора