Однією із найпоширеніших форм порушення прав людини є домашнє насильство.

Дата: 29.11.2023 13:52

Однією із найпоширеніших форм порушення прав людини є домашнє насильство. Домашнє насильство в умовах воєнного стану, на жаль, залишається поширеним явищем, і є більш небезпечним, ніж у мирний час. Постраждалими від домашнього насильства можуть бути, як жінки, так і чоловіки, а також діти незалежно від статі.

Згідно зі статтею 126-1 Кримінального кодексу України, домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.1 черв. 2023 р.

Закон України Про запобігання та протидію домашньому насильству № 2229-VIII від 07.12.2017 - Законодавство України 2019 рік.